środa, 28 stycznia 2015

Nigdy nie jest za późno na powrót do dawnej pasji

Dzisiaj powróciłam do mojej starej pasji- grania na keyboardzie! Nie grałam chyba od kilku lat. Kiedyś nawet grałam krótko w zespole, ale to nie dla mnie (wolę grać klasyczne melodie). Jeśli miałabym być w zepole to tylko jako wokalistka :)

Przypomnienie sobie, jak się gra z nut zajęło mi chwilkę. Mam na myśli położenie dźwięków na klawiszach. Gorzej będzie z długością nut, ale powoli też to sobie przypominam.

W rodzinnym domu miałam kilka keyboardów, ale mój ulubiony to ten najstarszy- Gem. Źle mi się grało na Korgu, który miałam (nie miał głośników i musiałam grać ze słuchawkami na uszach).
Teraz pozostaje tylko ćwiczyć i mieć nadzieję, że mi się to nie znudzi :)

7 komentarzy:

 1. Ale super, podziwiam Cie :) Może kiedyś nagrasz coś dla nas? :) Pozdrawiam, http://ciasteczkowa-w-kuchni.blog.pl/

  OdpowiedzUsuń
 2. Z muzyki to ja jestem kiepska, ja mam bardziej talent do rysowania. Super, że wróciłaś do pasji :)

  OdpowiedzUsuń
 3. mój stoi zakurzony w kąciku:(

  OdpowiedzUsuń
 4. To dobrze, że wróciłaś do starej pasji. Nie ma nic ważniejszego niż to, co sprawia nam frajdę, nawet nie jesteśmy w tym najlepsi. Bo nie możemy być najlepsi! Użyłaś fachowych określeń keyboardów, co jest dla mnie czarną magią (nie znam się na tym). W kolejnych notkach możesz przybliżyć fachowe pojęcia, by nam, czytelnikom, wszystko grało i pasowało;)
  (Taka mała rada, estetyczniej jest gdy zdjęcia są tej samej wielkości.)
  Podoba mi się Twój sposób prowadzenia bloga! I dziękuję za komentarz u mnie, odwdzięczam się *mam taką zasadę, że staram się odwdzięczać*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem, czy taki post o 'fachowych określeniach keyboardów' byłby ciekawy (chociaż jak się chce to można nawet o silnikach spalinowych napisać ciekawie!). Ale może coś pomyślę :)
   Twój blog również mi się strasznie spodobał, ale nie wiem gdzie mogę zostawić obserwację, żeby nagrodzić Cię za Twą ciężką pracę.

   Usuń
  2. Nie twierdzę, że osobny post, ale w nocie wyjaśnić czym one się różnią. Tak pod notką, krótka nota autorska. Sama to stosuję kiedy stosuję fachowe określenia:)
   A jeśli chodzi o obserwację - wiem, że szablon jest trochę szalony. W prawym górnym rogu jest pinezka, pod nią jest ukryte drugie menu.

   Usuń
  3. Miałam już tak kilka razy, że blog szalenie mi się spodobał, ale nigdzie nie mogłam znaleźć widgetu z obserwacjami i myślałam, że to kolejny taki blog :)
   Aa, masz na myśli czym się różni Korg od Gema, tak? Bo na początku sobie pomyślałam, że chodzi Ci o nuty, długość ich trwania itp.

   Usuń

Obraźliwe komentarze będą usuwane.