sobota, 10 stycznia 2015

10 diabelnie prostych postanowień noworocznych dla studentów

  Spójrzmy prawdzie w oczy: postanowienia noworoczne są rodzajem oszustwa. Zawsze jest to coś typu: 'rzucę palenie', 'schudnę 20 kg',  'nie będę się stresować' lub coś innego, co sprawi, że będziesz zdrowszym, 'lepszym' ty. Dosyć tego! Te postanowienia są trudne do dotrzymania. Oto 10 postanowień noworocznych dla reszty z nas
:

 Jest zimno i piżamy są jak ciepłe uściski dla twoich nóg, ale prawdopodobnie wyglądałbyś jak worek na śmieci. Założenie spodni takich, jak dżinsy czy chinosy (klasyczne spodnie z miękkiego materiału, z dwiema ukośnymi kieszeniami z przodu i dwiema wpuszczanymi z tyłu [przyp. tł]), naprawdę aż tak się nie różni od piżamy czy spodni dresowych, a wygląda o niebo lepiej. Jeśli to pomoże, myśl o nich jako o Ładnej Piżamce. Poza tym, nikt nie chce oglądać ludzi w piżamie, chyba że jesteś George'm Clooneyem w noszeniu piżamy, w takim przypadku, kontynuuj.
 To postanowienie jest proste. Po prostu zaakceptuj swoją wagę. Jeśli to naprawdę cię dręczy, wtedy będziesz musiał ruszyć się z kanapy i coś z tym zrobić, np. pobiegać, pograć w squash lub robić inne głupie fitnessowe rzeczy. Akceptując swoją wagę, możesz zwiększyć poczucie własnej wartości i zbliżyć się do tego uczucia 'zen', o którym wszyscy zawsze tak trajkoczą. Uwaga: wszystko to się nie liczy, jeśli lekarz radzi, byś zrzucił wagę. Słuchaj ich, oni wiedzą więcej niż ja.
Pomimo, że pizza jest powszechnie uważana za najwspanialsze jedzenie wszechczasów, może nadszedł czas, by ograniczyć jej ilość. Jedna  pizza na dzień to bardzo dużo. Nie daj się skusić na drugą pizzę. Pozwól swoim pizzowym braciom zaznać pizzowej hojności. Bądź pizzowym bohaterem, którym się urodziłeś. Z wielką pizzą wiąże się wielka odpowiedzialność, itd.
 ,,Mario Kart" wzywa cię do gry. Nie poświęcaj swojego czesnego na ,,Mario Kart", ale też nie rezygnuj z Mario Kart dla niczego. Utwórz cotygodniowy turniej, w którym przegrany musi iść do klasy i dać ci swoje notatki

Czasami idziesz na imprezę lub do pubu i myślisz sobie "Wypróbuję wszystkie rodzaje alkoholu!". To prawie na pewno skończy się wymiotowaniem do zlewu, jak za każdym razem. Z drugiej strony, posiadanie swojego ulubionego drinka czyni cię fajnym jak James Bond. Oznacza to, że jesteś pewny siebie i wiesz, czego chcesz. Ponadto, tylko jeden rodzaj alkoholu w twoim organizmie oznacza, że twoje ciało może niekoniecznie odpuścić sobie tak szybko.

UWAGA: to, że pijesz tylko jeden rodzaj alkoholu nie jest gwarancją, że nie będziesz chory.
Jesteś jednym z tych okazjonalnych kleptomanów?  Np. niekoniecznie  ukradniesz coś ze sklepu, ale zdecydowanie "pożyczasz" szampon od swego współlokatora? Pewnego dnia, nakryją cię na "pożyczaniu" i będą wściekli i spędzisz dzień na przepraszaniu, podczas gdy mógłbyś go spędzić jedząc pizzę i grając w Mario Kart. Jeśli naprawdę musisz skorzystać z ich rzeczy, po prostu spytaj ich wcześniej. Nie ryzykuj zmarnowania dnia.

Jeśli nie jesteś zmuszony do wzięcia udziału w zajęciach języka obcego (witajcie humaniści), prawdopodobnie nie weźmiesz się za naukę żadnego. Rzecz w tym, iż znanie obcego języka jest niezwykle przydatne, ale bardzo trudne do opanowania. Czekaj, kto mówi, że musisz go opanować? Nie musisz! Wybierz swój ulubiony kraj i zapamiętaj ważne rzeczy, jak "Pie*dol się sku*wysynie", czy "To już tak było".
 Większość z nas nigdy nie zgłasza się do wolontariatu, ponieważ  wolimy spędzać nasz czas robiąc dosłownie cokolwiek innego. Jednakże, wolontariat daje  ci to "dobre  uczucie" bez konieczności jedzenia warzyw i wygląda dobrze dla przyszłej pracy i szkoły. Dodatkowo, jest mnóstwo rzeczy, które możesz robić przez połowę dnia, zamiast cotygodniowo. Kto chciałby pomagać jako wolontariusz co tydzień? Nie jesteś Matką  Teresą, a jeśli twierdzisz, że jesteś, jesteś kłamcą, ponieważ ona nie żyje. Wygooglowałam to.
 Możesz mieć bałagan na biurku, albo niepościelone łóżko, ale staraj się, by twoja podłoga była widoczna. Brudne podłogi stają się strefą wojny dla twoich stóp. Są usiane spiczastymi minami, jak klocki lego, czy wielkie kępki kurzu. Podnieś wszystko, co masz na podłodze i upchnij to w wielki stos w kącie. Hej, to miało być o łatwych postanowieniach, pamiętasz? Nie jestem tutaj, żeby ci mówić, byś rzeczywiście cokolwiek posprzątał.
 O dziwo, jest to najprostsze do zastosowania postanowienie na tej liście. Wszystko, co musisz zrobić, to zastanowić się, czy szmata zrobiłaby to, co mam zamiar zrobić? Jeśli odpowiedź brzmi tak, to po prostu nie rób tego. To wszystko.


źródła:
http://www.collegehumor.com/post/7007478/10-extremely-low-bar-new-years-resolutions-for-college-kids
http://vistula.pl/s,vst_chinosy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obraźliwe komentarze będą usuwane.