poniedziałek, 27 kwietnia 2015

5 dziwnych teorii spiskowych

Lubię czytać o teoriach spiskowych i czasami się zastanawiam, czy nie ma w nich ziarna prawdy (chyba, że są bardzo głupie). Wybrałam 5 z nich, które wydają się naprawdę dziwne:

1. Księżyc jest pusty w środku


Generalnie chodzi o to, że Księżyc jest dziwny-  "jest większy niż powinien, najwyraźniej starszy niż powinien i ma o wiele mniejszą masę niż powinien." Niektórzy wierzą, że jest sztuczną konstrukcją, którą ktoś umieścił po to, by kontrolować życie na Ziemi.

2. Chemtrials- trujące smugi na niebieWielu ludzi wierzy w to, że jesteśmy truci przez rozpylanie szkodliwych substancji. Ponoć niektóre smugi na niebie utrzymują się dłużej i wyglądają inaczej niż smugi kondensacyjne, które wszyscy znamy. Zauważono, że mieszkańcy terenów, nad którymi rozpylono tajemnicze smugi,
zaczęli skarżyć się na dolegliwości układu oddechowego, duszności, bóle głowy, a nawet wysypkę. Jaki może być cel trucia? ,,Jedna z najczęściej przytaczanych możliwości to chęć osłabienia społeczeństwa poprzez podtruwanie go szkodliwymi substancjami - ma to przynieść zysk koncernom farmaceutycznym, zwiększając zapotrzebowanie na leki." Brzmi strasznie.
3.  Gwiazdy pop to zasłona dymna dla polityków

źródło
Według Jonathana Davisa (wokalista zespołu Korn) gwiazdeczki typu Miley Cyrus są narzędziem polityków do ogłupiania mas. Rząd próbuje odwrócić uwagę ludzi od działań polityków.

4. Holokaust 
 ,, Są na świecie ludzie, którzy są święcie przekonani o tym, że Holokaust - masowe, zorganizowane przez Hitlera i współpracowników, ludobójstwo około 6 milionów Żydów - nigdy nie miał miejsca. Zdaniem miłośników tej właśnie teorii spiskowej Holokaust został w całości uknuty przez Żydów, którzy chcą go wykorzystać do załatwiania swoich interesów - chociażby do stworzenia państwa Izrael." 
 
5. Ziemia jest płaska
W XXI wieku istnieją ludzie, którzy wierzą w to, że Ziemia jest płaska. Według nich satelitarne zdjęcia Ziemi z kosmosu i lądowanie na Księżycu to oszustwo. ,,Na pytanie, jakie argumenty mają przemawiać za płaskością Ziemi, Towarzystwo odpowiada: „zdroworozsądkowe”. Przecież kiedy idziemy przed siebie, widzimy płaski krajobraz, chmury na niebie są płaskie i słońce też, więc jak to możliwe, że mieszkamy na kuli?

Zwolennicy teorii o płaskim globie przytaczają chętnie eksperyment bedfordzki, przeprowadzony przez wspomnianego już Samuela Rowbothama i powtórzony przez jego naśladowców. Polegał on na przepłynięciu łodzią sześciomilowego odcinka. Ponieważ tafla wody uparcie pozostawała płaska, z doświadczenia wysnuto wnioski, że cała Ziemia musi być taka."

 Polski oddział Flat Earth Association organizował nawet spotkania ze studentami krakowskich uczelni, debaty w Polskim Towarzystwie Miłośników Astronomii, wyjazdy dla znajomych sympatyków, a nawet występy w lokalnej telewizji.

Najbardziej skłonna jestem uwierzyć w teorię nr 2, ta o Holokauście jest dla mnie po prostu głupia. A co Wy uważacie o powyższych teoriach? Piszcie :)

Źródła: 12- klik i klik, 3, 4, 5- klik i klik

7 komentarzy:

 1. Wow, aż jestem w szoku że nie widzę tu jeszcze komentarzy. Jestem ciekawa dyskusji. Świetne ciekawostki, szkoda tylko, że tak mało się rozpisałaś. :)

  http://molkopat.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Obawiałam się, że to będzie za nudne, ale następnym razem napiszę coś więcej :)

   Usuń
 2. Mnie najbardziej zainteresował Księżyc, w końcu się mówi, że to taka satelita Ziemi, może kosmici mają z nami w telewizji show - tak mi się jakoś skojarzyło xD
  A tak serio - to jeśli chodzi o te trujące smugi to wcale bym się nie zdziwiła, gdyby to była prawda. Świat jest teraz bardzo mocno nastawiony na pieniądz. Uważam, że lekarstwa na raka też jeszcze nie ma tylko dlatego, że to się nie opłaca - kosztowne leczenie i chemioterapia latami dają stałe źródło dochodu i to nie byle jakiego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Według mnie już dawno jest lekarstwo na raka i inne choroby i może tylko elita ma do nich dostęp. Przykre to wszystko, jakbym miała wybrać- dostać miliard czy nie dać milionowi ludzi umrzeć, wybrałabym ludzi.
   Już od dawna słyszałam teorie, że może kosmici nas hodują i obserwują. Pomyśl sobie, jakie to byłoby dziwne, jakby się okazało, że to prawda. Wybuchłyby zamieszki i już nic nie byłoby takie jak dawniej.

   Usuń
 3. Zdjecie Miley rozwalilo, zdecydowanie zaciekawil mnie "fakt" o ksiezycu, musze poszukac czegos wiecej na ten temat :)

  OdpowiedzUsuń
 4. wow super fakty

  Zapraszam do mnie :) =KLIK=

  OdpowiedzUsuń
 5. świetne fakty
  http://fashionbyalexandra1999.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Obraźliwe komentarze będą usuwane.