środa, 20 maja 2015

Znani weganie i wegetarianie #1

Wegetarian i wegan jest coraz więcej, także wśród gwiazd. Bardzo mnie to cieszy- dzięki swojej popularności celebryci mogą promować zdrowy tryb odżywiania. Pamiętajcie jednak, że dieta wegańska nie musi być droga, więc Wy także możecie sobie na nią pozwolić.

1. Natalie Portman (aktorka)- wegetarianka


źródło

"Zostałam wegetarianką w wieku około dziewięciu lat. Wydaje mi się, że nie można tworzyć hierarchii między różnymi istotami żywymi, przyjmując za kryterium wartość ich życia"

2. Clint Eastwood (aktor, reżyser)- weganin

źródło
 "Codziennie biorę witaminy, ale najważniejsze nie są tzw. suplementy. Staram się trzymać wegańskiej diety, bogatej w owoce, warzywa, tofu i inne produkty sojowe "

 3. Mike Tyson (były amerykański bokser i były mistrz świata wagi ciężkiej)- od lat wegetarianin, od niedawna także weganin

źródło

,,Nigdy nie skrzywdziłem żadnego zwierzęcia. Emocje na ringu zawsze mi wystarczyło. Powiem więcej prywatnie jestem weganinem. Nie jem mięsa i nie używam zwierzęcych skór. Traktuję to bardzo poważnie ."

 ,,Dieta wegańska uratowała mi życie. Teraz żyję zdrowo. Mój organizm był tak obciążony wszelkimi lekami, narkotykami, że trudno było mi oddychać, Teraz jest lepiej."

,,Nie zdawałem sobie sprawy, jaki ociężały byłem, kiedy jadłem mięso. Nigdy nie odczuwałem tego w 100%, aż wyeliminowałem je z mojej diety. Teraz nie wyobrażam sobie, że mógłbym wrócić do mięsa. Czuję się niesamowicie."

4. Paul McCartney (muzyk)- wegetarianin (od ok. 40 lat)


źródło
 "Gdyby rzeźnie miały szklane ściany każdy byłby wegetarianinem"

 "Wiele lat temu, kiedy łowiłem ryby, kiedy wyciągałem biedną rybę, zdałem sobie sprawę, że ją zabijam tylko dla przyjemności. Coś we mnie się zmieniło. Patrząc na walczącą rybę zdałem sobie sprawę, że jej życie jest równie ważne jak moje"

5. Pamela Anderson (aktorka i modelka, działaczka na rzecz praw zwierząt, związana z organizacją People for the Ethical Treatment of Animals)- weganka

 
,,To niewiarygodne, że niektórzy projektanci wciąż zamieniają zwierzęta w ofiary mody. Koniecznie chcą, by wróciła moda na futra, więc rozdają je ciężko myślącym gwiazdom jak Diddy czy Jennifer Lopez, a oni założą wszystko co jest za darmo. Napisałam do nich wszystkich, że te zwierzęta umierają w cierpieniach, po to by w kiczowatej futrzanej czapie wyglądali jak yeti."

6. James Cameron (reżyser, twórca m.in. “Terminatora”, “Titanica” i “Avatara”)- weganin od 2011 r.

źródło
 "(...) Świadomość ludzka jest na emocjonalnym poziomie pięciolatków. Jedzenie zwierząt nie jest koniecznością, my po prostu to wybieramy, tak więc jest to nasz wybór moralny, który ma ogromny wpływ na planetę, zużywa bogactwa naturalne i niszczy biosferę."

7. Misio (świnka morska)- weganin od urodzenia


 ,,Chrup chrup"

 


1 komentarz:

  1. Osobiście podziwiam ludzi którzy są weganami czy też wegetarianami,ogólnie podziwiam ludzi,którzy są na diecie.Ja nie dałabym rady byc długo na diecie ;P http://aparatkaa97.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Obraźliwe komentarze będą usuwane.